Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole

Po długiej przerwie zdalnego nauczania, powrót do szkoły nie musi być nudny!

Od 10 do 25 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, świętuje się Europejski Tydzień Kodowania, czyli Code Week 2020. Uczniowie z naszej szkoły, na lekcjach matematyki również postanowili wziąć udział w tym świętowaniu. Na czym ono polegało? Na kreatywnej zabawie z kodowaniem. W naszej szkole Tydzień Kodowania trwał od 5 do 13 października 2020 r. Wydarzenie to zostało zgłoszone i zatwierdzone na oficjalnej stronie codeweek.eu. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się ze światem kodowania. Zmagali się z zadaniami związanymi m. in. z kodowaniem na macie, kolorowaniem rysunków wg. kodu, układanie kubeczków wg kodu. Oczywiście w tle cały czas przewijały się zadania matematyczne. Do zadań uczniowie przystąpili z bardzo dużym zaangażowaniem i ciekawością. W naszej szkole kodujemy nie tylko na matematyce i nie tylko podczas Tygodnia Kodowania, ale również przez cały rok szkolny.

Data dodania: 2020-10-20 15:06:11
Data edycji: 2022-08-09 21:43:02