Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Pedagog - warsztaty

Zapewnienie bezpieczeństwa naszym dzieciom jest jedną z funkcji jakie my, rodzice powinniśmy spełniać. Obecny świat jest pełen zagrożeń, na które narażone są nasze pociechy.

Dla dzieci to dom jest miejscem, gdzie zaczyna się edukacja na temat bezpieczeństwa. Najważniejsza jest rozmowa z dziećmi. Ważne jest, by uświadomić im, jakie zagrożenia na nie czyhają i co powinny zrobić, żeby się przed nimi obronić. Dlatego im wcześniej zaczniesz rozmawiać ze swoimi dziećmi, tym lepiej. Regularnie przeprowadzaj rozmowy. Podaj przykłady złych zachowań. Jeśli jednak dziecko popełni błąd, wykorzystaj to jako okazję, żeby je czegoś nauczyć, a nie tylko ukarać. Za każdym razem wytłumacz, dlaczego to, co zrobiły jest złe i przypomnij, że starasz się je uchronić przed niebezpieczeństwami, których jeszcze nie rozumieją. Poinformuj je, że zawsze mogą do Ciebie przyjść, jeśli tylko poczują się niekomfortowo.  Upewnij się, że czują się dobrze w rozmowie z Tobą, nawet jeśli zrobiły coś nieodpowiedniego. Utrzymywanie otwartej i stałej komunikacji ze swoim dzieckiem jest najlepszym zabezpieczeniem.

Szkoła, jako instytucja, wspomaga proces wychowawczy. Dlatego jej zadaniem jest podejmowanie działań wychowawczo-profilaktycznych, które mają pomóc w prawidłowym kształtowaniu rozwoju dziecka.

W styczniu 2021 r. nasi uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa. Klasy I-III uczyły się, jak być odpowiedzialnym i bezpiecznym w życiu codziennym w domu i poza nim, natomiast temat w klasach VII-VIII dotyczył hejtu, jako mowy nienawiści.

Data dodania: 2021-02-11 13:43:29
Data edycji: 2021-02-11 13:44:15
Ilość wyświetleń: 1429

Regionalizm

Wejdź i dowiedz się więcej o regionalizmie

Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy, zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!

Więcej informacji

Informacja

Rozbudowa sali gimnastycznej - relacja z placu budowy

Więcej informacji

"Nie dla szkoły się uczymy, lecz dla życia"

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej