Ikona powiększania tekstu
Resetowanie ustawień

PSYCHOLOG - wartościowy film

Szanowni Państwo,

jak zapewne wiecie, większość badań wskazuje na to, że częste przebywanie przed ekranem od najmłodszych lat, sieje spustoszenie w mózgu dziecka, zwłaszcza jeśli odbywa się to poza kontrolą dorosłych. Kilkukrotne spojrzenie na treści oglądane przez malucha nie stanowi wystarczającej cenzury- często słyszy się o kanałach na YouTube i innych stronach, które pod płaszczykiem rozrywki dla dzieci (przebrania, animacje, zachęcające tytuły filmów), przemycają treści przeznaczone dla osób pełnoletnich np. człowiek w przebraniu myszki Miki pijący alkohol, kanał o nazwie nawiązującej do słynnej bajki o smerfach, na którym pokazywane są libacje (na szczęście niedawno został zablokowany). Chciałabym jeszcze raz przestrzec Państwa, abyście byli czujni, co i ile czasu ogląda wasze dziecko.

W internecie są też filmy wartościowe, które mogą stanowić wstęp do rozmowy na temat bezpieczeństwa w życiu realnym. Jednym z takich filmów, który w przyjemny i łatwy do zrozumienia sposób przedstawia dziecku podstawowe zasady, których powinno przestrzegać jest animacja „Gadki z psem” stworzona przez fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Zachęcam Państwa do obejrzenia z pociechą i, a może przede wszystkim rozmowy na ten temat.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu,

KK

Data dodania: 2024-03-27 11:06:05