Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Dzień Babci i Dziadka - 26.01.2024 r.

26 stycznia w Centrum Parafialnym Malinka odbyła się długo wyczekiwana przez wszystkie przedszkolaki uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców, którzy bardzo aktywnie włączyli się w przygotowanie uroczystości był to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci. Dziadkowie zostali najpierw ciepło powitani przez panią dyrektor - Grażynę Staniek, a chwilę później dzięki Elizce Salánki i Julce Polok przenieśliśmy się wszyscy w czasy może nie tak odległe, ale coraz mniej wspominane. Dziewczynki ubrane w naszej piękne stroje regionalne powitały dziadków wzruszającymi gwarowymi tekstami autorstwa pani Krystyny Pilch: "Moja starka" i "Co kiejsi starka wrzyli". Następnie scenę zdominowały śpiewy, tańce i wierszyki przygotowane przez naszych najmłodszych przedszkolaków, dla których był to pierwszy jakże ważny występ przed tak dużą publicznością. Po maluchach scenę zajęła grupa starszaków, którzy poza pięknymi wierszykami i piosenkami dla dziadków przygotowali również scenkę pt. "Kaczka Dziwaczka". Występ dla naszych drogich gości zamykała zerówka, która przygotowała aż dwie inscenizacje: pierwsza to "Lokomotywa" a druga "Co by było, gdyby zabrakło internetu". Zerówkowicze wspaniałe zaśpiewali dla dziadków swoje przygotowane piosenki i zatańczyli "Cudny Moment". Na koniec uroczystości wszystkie dzieci wręczyły swoim Dziadkom przygotowane upominki. To był niezwykły dzień dla wszystkich.

Data dodania: 2024-01-30 09:19:26
Data edycji: 2024-02-01 08:19:14