Dzień dinozaura - 26.02.2024 r.

26 lutego przedszkolaki z grupy I obchodziły Dzień Dinozaura. Dinozaury to stworzenia, które fascynują dzieci. Kryją one wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i wielkością. Dlatego też przedszkolaki poznały ich historię, dowiedziały się jak wyglądały, czym się żywiły oraz jak wyginęły - wykonując proste doświadczenie. Najmłodsi rozpoznawali nazwy dinozaurów i radzili sobie z tym świetnie, z dumą chwaląc się swoją wiedzą. W sali zagościły figurki tyranozaurów, diplodoków czy pterodaktyli. Dzieci przeliczały te prehistoryczne zwierzęta, klasyfikowały na większe i mniejsze, mięsożerne i roślinożerne. Przedszkolaki brały udział w torze przeszkód, a także rozwiązywały zagadki przy użyciu latarki. Dzieci obejrzały również prezentację multimedialną ściśle związaną z tematyką zajęć oraz wykonały pracę plastyczno- techniczną. Cały dzień upłynął na wesołej zabawie, podczas której nie zabrakło radosnych wrażeń.

Data dodania: 2024-03-01 15:03:41
Data edycji: 2024-03-20 13:00:48