Dzień drzewa - 10.10.2023 r.

10 października obchodziliśmy w grupie Maluszków Dzień Drzewa, który jest ważnym elementem edukacji ekologicznej. Z okazji tego święta dzieci uczestniczyły w zajęciach związanych z tematyką drzew. Dzieci z grupy „Maluszki” poprzez zabawę poznały rodzaje drzew, ich znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Uczestniczyły w zabawach matematycznych, gdzie na naturalnych darach jesieni uczyły się przeliczać i klasyfikować obiekty. Dzieci uczestniczyły również w zabawach muzycznych i ruchowych o tematyce jesiennej. Maluszki wykonały wspólną pracę plastyczną pt. „Jesienne drzewo”. W czasie zabaw w ogrodzie przedszkolnym oglądały drzewa, dotykały ich kory, liści oraz przytulały się do nich. Wspólne gry i zabawy oraz wykonanie zespołowej pracy plastycznej były świetną okazją do integracji przedszkolaków oraz wspaniałą lekcją przyrody.

Data dodania: 2023-10-12 13:58:12
Data edycji: 2023-11-16 13:58:30