Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Dzień Kropki - 15.09.2021 r.

Międzynarodowy Dzień Kropki, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodziliśmy 15 września w naszej szkole. Tego dnia uczniowie i nauczyciele organizowali wiele ciekawych zajęć i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.
Obchody Międzynarodowego Dnia Kropki to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.
Książeczka Reynoldsa pt. „Kropka”, przetłumaczona na ponad 20 języków i wydana alfabetem Braille'a, wielokrotnie też nagradzana, szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników, zainspirowała także wielu nauczycieli. Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała kiedyś nauczycielka do Vashti, która wcale nie zachwyciła się tym pomysłem. Dziewczynka od niechcenia wycelowała czarnym flamastrem w środek białej kartki i sprawę uznała za zakończoną. Tymczasem to był dopiero początek kreatywnej przygody Vashti. Nauczycielka poprosiła bowiem uczennicę, żeby pod swoim pracą własnoręcznie się podpisała. Dziewczynka pod kropką umieściła swoje imię. Niedługo po tym jej oczom ukazuje się piękna złota rama, okalająca pierwsze „dzieło” Vashti – czarną kropkę. Wówczas następuje przełom i Vashti staje się twórczynią kolejnych kropek, które sama sobie artystycznie programuje – pod względem wielkości i koloru. Staje się po prostu prawdziwą artystką, która w końcu wystawia swoje prace na prawdziwej wystawie i inspiruje rówieśników, żeby spróbowali tego samego.
Krótka, ale jakże inspirująca historia Vashti pokazuje też niezwykle ważną rolę, jaką nauczyciele odgrywają w życiu swoich uczniów, którzy – oprócz rodziców czy dziadków – istotnie wpływają na to, czym dziecko się zainteresuje, jaką będzie miało ciekawość świata i swojego w nim miejsca, cokolwiek by w życiu robiło.

Data dodania: 2021-09-17 12:09:52
Data edycji: 2022-08-09 18:59:37
Ilość wyświetleń: 410

Regionalizm

Wejdź i dowiedz się więcej o regionalizmie

Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy, zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!

Więcej informacji

Informacja

Rozbudowa sali gimnastycznej - relacja z placu budowy

Więcej informacji

"Nie dla szkoły się uczymy, lecz dla życia"

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej