Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

Dzień książki - 23.04.2024 r.

23 kwietnia obchodzony jest światowy dzień książki i praw autorskich. W grupie maluszków realizowaliśmy tygodniowy cykl zajęć związanych z tematką książek. Promowanie czytelnictwa już od najmłodszych lat jest dla nas bardzo ważne, co ma wyraz w programach czytelniczych realizowanych w naszej grupie. Na zajęciach dzieci zapoznały się z kodeksem małego czytelnika, dowiedziały się jak wygląda proces tworzenia ksiażki. Rozmawialiśmy również dlaczego książki są ważne dla osób w każdym wieku oraz o tym, w jaki sposób należy je używać i o nie dbać . Po raz kolejny stworzyliśmy w naszej sali kącik książek, a na zajęciach wykonywaliśmy piękne prace plastyczne - zakładki do książek oraz portrety bohaterów ze stron bajek i baśni. W środę 17 kwietnia obchodziliśmy również nasz przedszkolny Dzień Książki, na który zaprosiliśmy panią Asię Godawę z biblioteki Miejskiej w Wiśle, która specjalnie dla naszych maluszków przygotowała warsztaty tworzenia książek i przeczytała dzieciom zabawne opowiadanie "Mogło być gorzej". To był niezwykły tydzień.

Data dodania: 2024-04-22 09:16:58
Data edycji: 2024-04-22 09:36:02