Dzień Ziemi - 22.04.2024 r.

22.04.2024r. dzieci z grupy I świętowały Dzień Ziemi. Przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję święta. Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej, zabawy badawcze, turniej wiedzy ekologicznej. Dzieci opracowały wspólnie „Kodeks małego ekologa” oraz własnoręcznie przygotowały doniczki, w których posadziły nasiona warzyw i innych roślinek, tworząc „Przedszkolny ogródek”. Na zakończenie dnia wykonały również pracę plastyczną „Moja Planeta”.
Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.

Data dodania: 2024-05-10 13:21:59
Data edycji: 2024-05-10 13:37:03