Klub Zdrowego Przedszkolaka- Bezpieczne Wakacje

W dniach 17-21 czerwca przedszkolaki z grupy I w ramach uczestnictwa w Klubie Zdrowego Przedszkolaka omawiały tematy związane z bezpiecznym opalaniem oraz ochroną przed kleszczami.
Zgodnie z dotychczasowym stanem wiedzy, przedszkolaki zostały poinformowane, że niewielkie ilości promieniowania UV są korzystne dla zdrowia i odgrywają istotną rolę w wytwarzaniu witaminy D. Jednak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV prowadzi do niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych.
Dzieciom na zajęciach zostały przekazane wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania ze słońca:
1. Pij duże ilości wody.
2. Unikaj bezpośredniej ekspozycji na słońce między 11.00 a 15.00.
3. Pamiętaj o nakryciu głowy i okularach przeciwsłonecznych.
4. Stosuj produkty, które ochronią  skórę przed promieniowaniem UV.
5. Smaruj usta, nos, szyję, uszy.
6. Regularnie oglądaj swoją skórę.

Natomiast w ramach programu „Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami!” dzieci zapoznały się z zasadami profilaktyki chorób odkleszczowych, zdobyły wiedzę na temat miejsc występowania kleszczy i zagrożeń związanych z ugryzieniem przez te pajęczaki, poznały sposoby przenoszenia się kleszczy na zwierzęta i ludzi oraz zaznajomiły się ze sposobami zapobiegania i ochrony przed przenoszonymi przez nie chorobami.
Zajęcia popularyzujące program były przeprowadzane w przyjaznej i dostosowanej do wieku dzieci formie: poprzez zabawę, rozwiązywanie quizów czy łamigłówek.
Więcej informacji na temat programu oraz o samych kleszczach i chorobach odkleszczowych można znaleźć na stronie www.kleszczeinfo.pl.

Data dodania: 2024-07-05 11:50:56
Data edycji: 2024-07-05 11:52:03