Kubusiowi Przyjaciele Natury - czerwiec 2024

W dniach17-20 czerwca na zajęciach w grupie maluszków realizowaliśmy program edukacji ekologicznej Kubusiowi Przyjaciele Natury. Razem z głównym bohaterem, dzieci wzięły udział w różnych przygotowantch przez Kubusia misjach - wyzwaniach. I tak dowiedzieliśmy się o odnawialnych źródłach energii, które są niezwykle cenne dla naszego środowiska. Ich częste wykorzystanie zmniejsza emisię spalin i zanieczyszczeń, chroniąc tym samym naszą planetę. W misji "las" dzieci poznały czym jest ekosystem, jak bardzo do życia są nam potrzebne rośliny i zwierzęta oraz jak o nie dbać i na co zwrócić uwagę podczas wycieczek do lasu. Realizując misję "sklep", dzieci dowiedziały się jak dbać o siebie, dbając o klimat - czyli jak żyć w zgodzie z naturą. W jaki sposób robić mądrze zakupy i jakie produkty kupować. Oglądając przygotowane przez Kubusia materialy, maluszki dowiedziały się, dlaczego mówi się, że ruch to zdrowie i czy warto jeść owoce sezonowe.

Data dodania: 2024-07-11 09:35:33
Data edycji: 2024-07-11 09:38:36