''Lepszy Start'' - zajęcia w 1 kwartale 2022 r.

Za nami kolejne bardzo ciekawe zajęcia w ramach projektu "Lepszy Start". Oto kilka zdjęć i relacje, o tym, co się działo.

Na zajęciach rozwijających z biologii uczniowie poznawali zasady działania mikroskopów świetlnych i stereoskopowego. Przygotowywali preparaty świeże oraz oglądali różne obiekty w powiększeniu. Badali zjawiska fizyczne i chemicznych podczas zabawy z bańkami, przeprowadzili efektowne doświadczenie "Pasta dla słonia". Podczas zajęć terenowych nauczyli się posługiwania kluczem do oznaczania gatunków drzew w pobliżu szkoły.

Na zajęciach z geografii uczniowie projektowali trasę wycieczki krajobrazowej na podstawie dostępnych map turystycznych. W trakcie tych zajęć uczniowie nauczyli się analizy treści mapy i odczytywania informacji w niej zawartych. Obliczali odległość w terenie za pomocą skali liczbowej oraz obliczali długość trasy wycieczki. Uczniowie planowali i obliczali także czas potrzebny do zrealizowania swojej trasy turystycznej.

Na zajęciach z informatyki uczniowie zagłębiali się w wiedzy dotyczącej sprzętu komputerowego. Najpierw po gruntownym zapoznaniu się z architekturą komputerów, rozwiązywali problemy związane z diagnostyką sprzętu komputerowego i jego podstawowym serwisowaniem. Na zajęciach poznali również system wirtualizacji oraz metodę instalowania systemu operacyjnego.

Na kółku informatycznym uczniowie konstruowali, składali i sterowali robotami (Lego Mindstorms, Mbot, AstroBot). Przygotowywali dla nich plansze do samodzielnego poruszania się oraz sterowali nimi przy pomocy tabletów.

Na kółku z fizyki uczniowie, przy użyciu klocków Lego, zgłębiali budowę i zasadę działań maszyn prostych. Seria edukacyjna klocków umożliwiła im najpierw skonstruowanie, a następnie wykonanie doświadczeń przy użyciu zbudowanych maszyn. W dalszej części zajęć mieli okazję zapoznać się z odnawialnymi źródłami energii.

Na zajęciach rozwijających z języka angielskiego uczniowie m. in. czytali książki w języku angielskim, grali w anglojęzyczne gry planszowe, oglądali filmy i bajki w języku angielskim dostosowane do ich poziomu językowego, a także wykonywali wiele kreatywnych zajęć (quizy, śpiewanie piosenek, kartki świąteczne, projektowanie pocztówek, karty pracy związane z danym tematem/zagadnieniem).

Data dodania: 2022-04-27 11:00:55
Data edycji: 2022-04-27 11:29:55