''Mamo, tato! Wolę wodę!''

W naszym przedszkolu realizujemy program edukacyjny "Mamo, tato! wolę wodę - Zdrojek i przyjaciele" W ramach programu realizujemy zajęcia prozdrowotne i proekologiczne. Rozmawialiśmy z maluszkami na temat znaczenia wody dla człowieka i przyrody, z kropelką wody zdobywaliśmy nową wiedzę, poprzez różne zabawy i eksperymenty. Uczyliśmy się również w jaki sposób możemy dbać o nasze środowisko i planetę. Poruszaliśmy zagadnienia zdrowego odżywiania, znaczenia aktywności fizycznej oraz tworzyliśmy instrumenty z tak zwanych odpadów, którym nadaliśmy drugie "życie". Założyliśmy ogródek wiosenny, w którym posadziliśmy fasolki. Zajęcia z realizacji programu sprawiły dzieciom ogromną radość. Na zakończenie cyklu zajęć na temat wody odwiedził nasze przedszkole wyjątkowy gość - Pani Dominika Cieślar - ekspert ds. wody z Fundacji "Kupuj Odpowiedzialnie", która podsumowała dzieciom zdobyte wiadomości.

Data dodania: 2022-04-05 13:49:37
Data edycji: 2022-04-05 14:10:20