Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - 20.11.2023 r.

Dnia 20 listopada świętowaliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka pod patronatem UNICEF. To wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Tego dnia wszystkie przedszkolaki przyszły ubrane na niebiesko. Niebieski to kolor UNICEF symbolizujący jedność z dziećmi na całym świecie. We wszystkich grupach zostały przeprowadzone zajęcia o prawach dziecka z wykorzystaniem ciekawych materiałów edukacyjnych oraz odbyły się rozmowy na temat praw dzieci. Została wyświetlona prezentacja pt. „Prawa dziecka - Twoje prawa”. Młodsze dzieci kolorowały postać dziecka, starsze natomiast wykonały zbiorową pracę plastyczną. Ważnym elementem wychowania przedszkolnego jest kształtowanie u dzieci świadomości ich własnych praw, uczenie poszanowania praw innych i radzenie sobie w sytuacjach naruszania własnych praw.

Data dodania: 2023-11-22 12:57:50
Data edycji: 2023-11-27 15:02:13