Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka - 20.11.2023 r.

20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowane przez UNICEF. Podczas lekcji mogli obejrzeć filmiki promocyjne wyjaśniające ideę tego międzynarodowego święta, porozmawiać o swoich prawach i wynikających z nich obowiązkach (tak, tak, to zawsze idzie w parze!), a potem do akcji wkroczyli wolontariusze (uczniowie kl. 7 i 8) i zaczęło się niebieskie szaleństwo: fryzury z niebieską wstążką w tle, niebieskie baloniki, przybijanie niebieskiej piątki oraz buju buju w hamaku dla odważnych.

Był to dzień pełen pogodnych wrażeń i uśmiechniętych twarzy, jednak z refleksją i świadomością, że naruszanie praw dziecka w wielu krajach to wciąż poważny problem.

#unicefpoland

#WorldChildrensDay