Ikona powiększania tekstu
Ikona podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień

''Mowa naszych ojców'' - 28.11.2023 r.

28 listopada 2023 r. w Muzeum Beskidzkim im. Andrzeja Podżorskiego w Wiśle odbył się X konkurs gwarowy im. Marii Pilch "Mowa naszych ojców". Naszą placówkę wspaniale reprezentowało 11 uczniów, którzy odnieśli ogromny sukces. Wszyscy uczestnicy wystąpili wspaniale, przedstawiając teksty naszych rodzimych malinczańskich twórców - Pani Krystyny Pilch i Pana Pawła Cieślara.

I tak oto nasi uczniowie zajęli w swoich kategoriach wiekowych następujące miejsca:

• kategoria przedszkole: 1 miejsce Eliza Salánki "Moja starka",
  • klasy I- III: 1 miejsce Martyna Cieślar "To ni ma prowda",
  • klasy IV-VI: 1 miejsce Paweł Martynek "Jako sie po numerach chodziło", 2 miejsce Aleksander Salánki "Miyszaniec",  3 miejsce Marek Cieślar "Jako sie chałpy mianowały",
  • klasy VII-VIII:  Eliza Cieślar zajęła 2 miejsce "Cierpienia Starego Wiśloka" i 3 miejsce Maja Toszok "U naprawiaczki".

Wszystkie występy dzieci były niezwykłe, wspaniale prezentujące naszą wiślańską gwarę. Bardzo serdecznie dziękujemy rownież wszystkim rodzicom, którzy z otwartym sercem zachęcają i wspierają dzieci w nauce i przekazywaniu im naszej wiślańskiej "rzeczy".

Data dodania: 2023-12-05 09:41:43
Data edycji: 2023-12-05 13:12:42