Przedsięwzięcie MEiN ''Poznaj Polskę''

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie Ministra Edukacji i Nauki z przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. „Poznaj Polskę" to program, w ramach którego szkoły mogą otrzymać środki na dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Nasza szkoła złożyła dwa wnioski i oba przeszły pozytywną weryfikację.

• Już od 25-27 października 52 uczniów klas IV-VI pojedzie na trzydniową wycieczkę edukacyjną do Krakowa. W ramach wycieczki odwiedzą takie miejsca jak: Kopalnia Soli w Bochni, Zamek Królewski na Wawelu, Państwowe Zbiory Sztuki, Sanktuarium w Łagiewnikach, Muzeum Lotnictwa w Krakowie, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Kraków – historyczny zespół miast. Całkowita wartość wycieczki to: 15 556 zł, dofinansowanie z budżetu państwa wyniesie 12444,80 zł. Pozostała kwota 3111,20zł dofinansowana będzie z budżetu Gminy Wisła.
  • 4 listopada 66 uczniów klas I-III wyruszy na wycieczkę do Tarnowskich Gór. W ramach wycieczki zwiedzą podziemia zabytkowej kopalni rud srebrnonośnych oraz sztolni "Czarnego Pstrąga" oraz ustrońskie muzeum im. J. Jarockiego - hutnictwa i kuźnictwa.Całkowita wartość wycieczki to: 6191zł, dofinansowanie z budżetu państwa wyniesie 4952,80 zł. Pozostała kwota 1238,20zł pochodzić będzie z budżetu Gminy Wisła.

Mamy nadzieję, że wycieczki będą udane, uczniowie poznają wiele interesujących miejsc, ale przede wszystkim będą mogli wspólnie spędzić czas, integrując się nawzajem po długim okresie ograniczonych kontaktów w czasie zdalnego nauczania.
Data dodania: 2021-10-15 11:18:22
Data edycji: 2021-10-15 11:18:46