Przedsięwzięcie MEiN ''Poznaj Polskę''

Logo programu Poznaj Polskę

Opis projektu:

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie Ministra Edukacji i Nauki z przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. „Poznaj Polskę" to program, w ramach którego szkoły mogą otrzymać środki na dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. Nasza szkoła złożyła dwa wnioski i oba przeszły pozytywną weryfikację.

• Już od 25-27 października 52 uczniów klas IV-VI pojedzie na trzydniową wycieczkę edukacyjną do Krakowa. W ramach wycieczki odwiedzą takie miejsca jak: Kopalnia Soli w Bochni, Zamek Królewski na Wawelu, Państwowe Zbiory Sztuki, Sanktuarium w Łagiewnikach, Muzeum Lotnictwa w Krakowie, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Kraków – historyczny zespół miast. Całkowita wartość wycieczki to: 15 556 zł, dofinansowanie z budżetu państwa wyniesie 12444,80 zł. Pozostała kwota 3111,20zł dofinansowana będzie z budżetu Gminy Wisła.
  • 4 listopada 66 uczniów klas I-III wyruszy na wycieczkę do Tarnowskich Gór. W ramach wycieczki zwiedzą podziemia zabytkowej kopalni rud srebrnonośnych oraz sztolni "Czarnego Pstrąga" oraz ustrońskie muzeum im. J. Jarockiego - hutnictwa i kuźnictwa.Całkowita wartość wycieczki to: 6191zł, dofinansowanie z budżetu państwa wyniesie 4952,80 zł. Pozostała kwota 1238,20zł pochodzić będzie z budżetu Gminy Wisła.

Mamy nadzieję, że wycieczki będą udane, uczniowie poznają wiele interesujących miejsc, ale przede wszystkim będą mogli wspólnie spędzić czas, integrując się nawzajem po długim okresie ograniczonych kontaktów w czasie zdalnego nauczania.

RELACJE Z WYCIECZEK:

W dniach 25-27 października 2021 roku uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Krakowa i Bochni.
W czasie wyjazdu zobaczyliśmy między innymi Zamek Królewski na Wawelu, Państwowe zbiory sztuki, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Muzeum Lotnictwa , Kraków – historyczny zespół miasta, Sanktuarium w Łagiewnikach oraz Kopalnię Soli w Bochni. Wszystkie te miejsca zwiedzaliśmy z dużym zainteresowaniem, zadając przy tym sporo pytań. Wyjazd bardzo zintegrował całą naszą grupę. Dzielenie się wrażeniami i wielka radość z wycieczki towarzyszyła nam wszystkim zarówno w czasie pobytu, jak i w drodze powrotnej do domów. Już nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu.

W dniu 4 listopada 2021 roku grupa 64 uczniów z klas 1-3 pod opieką 6 nauczycieli wzięła udział w jednodniowej wycieczce autokarowej do Tarnowskich Gór. Celem było zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra oraz Sztolni Czarnego Pstrąga. Najpierw w nowoczesnym centrum edukacji uczniowie, podzieleni na grupy, wysłuchali krótkiej prelekcji na temat historii tych ziem oraz wydobywania kruszcu, a następnie zeszli do podziemi dawnej kopalni, gdzie wędrowali przez niemalże dwukilometrowy niezwykle atrakcyjny labirynt korytarzy. Kolejnym punktem programu był przejazd do Sztolni Czarnego Pstrąga, gdzie uczniowie mieli możliwość przepłynięcia łodziami pomiędzy szybami Ewa i Sylwester, co dostarczyło im niezapomnianych wrażeń i mnóstwa emocji. Nie zabrakło także ruchu fizycznego na świeżym powietrzu, gdyż droga do Sztolni wiedzie przez malowniczy park, w którym dzieci zbierały liście oraz rozpoznawały różne gatunki drzew.

Wycieczka – trwająca z przejazdem 12 godzin– wzbogaciła wiedzę uczniów, niezwykle uatrakcyjniła i zaktywizowała proces nauczania, a także przyczyniła się do integracji zespołów klasowych oraz społeczności uczniów klas 1-3, co jest niezwykle ważne w obecnej sytuacji.

Data dodania: 2021-11-09 11:23:15
Data edycji: 2022-08-09 16:01:13