Przedsięwzięcie MEiN ''Poznaj Polskę''

Logotyp programu Poznaj Polskę

Nasza szkoła po raz kolejny otrzymała dofinansowanie Ministra Edukacji i Nauki z przedsięwzięcia „Poznaj Polskę”. „Poznaj Polskę" to program, w ramach którego szkoły mogą otrzymać środki na dofinansowanie wyjazdu do znajdujących się w Polsce muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury, instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. W marcu 2022 r. złożyliśmy dwa wnioski i oba przeszły pozytywną weryfikację:

1. jednodniowa wycieczka do Pszczyny dla klas 1-3
  2. trzydniowa wycieczka do Warszawy dla klas 7-8.

RELACJE Z WYCIECZEK:

Wycieczka do Pszczyny

W dniu 19.05.2022 r. 64 uczniów wraz z 6 opiekunami wyjechało autobusem na prawie całodniową wycieczkę do Pszczyny. Na początku zwiedzaliśmy zespół zamkowo -parkowy. W Muzeum Zamkowym dzieci wzięły udział w aktywizujących zajęciach edukacyjnych „Zamkowa przygoda”, skierowanych do tej grupy wiekowej. Dzięki temu dzieci dowiedziały się w formie zagadek mi.in. kiedy wybudowano zamek, kto w nim mieszkał i jak wyglądało życie dawnych właścicieli. Następnie udaliśmy się do Pokazowej Zagrody Żubrów, mieszczącej się na terenie parku, w części zwanej „Zwierzyniec”. W zagrodzie uczniowie zobaczyli m.in. żubry, jelenie, sarny, daniele, kozy oraz kaczki i pawie indyjskie. Następnie udaliśmy się przez park zamkowy na obiad do „Karczmy u Richarda”, po czym zwiedziliśmy Skansen „Zagrodę Wsi Pszczyńskiej”, gdzie uczniowie oglądali zabytkowe chaty z oryginalnych materiałów, w których zebrano wiele autentycznych sprzętów (m.in. rolnicze i rzemieślnicze narzędzia codziennego użytku, stare wozy strażackie, eleganckie bryczki, meble oraz ciekawe eksponaty sztuki ludowej). Na parking do autobusu wróciliśmy przez zabytkowy pszczyński rynek.

Wycieczka do Warszawy

Od 1 do 3.06.2022 r. uczniowie z klasy siódmej i ósmej wybrali się na wycieczkę do stolicy. Mieli możliwość zwiedzania głównych atrakcji i zabytków Warszawy. Odwiedzili Pałac w Wilanowie, Muzeum Powstania, Centrum Kopernika, Stadion Narodowy, Muzeum Azji i Pacyfiku, ogrody na bibliotece uniwersyteckiej. Spacerowali Traktem Królewskim oraz odwiedzili Niewidzialną Wystawę. Wieczorami wracali do hotelu,  gdzie  był czas na integrację i zabawę...

Data dodania: 2022-06-23 08:30:24
Data edycji: 2022-08-09 11:37:39