Regionalizm - klasa 2 c.d.

W roku szkolnym 2021/2022 w drugim półroczu realizowałam edukację regionalną z klasą 2. W ramach zajęć z edukacji regionalnej w tym półroczu skoncentrowaliśmy się na tańcu i muzyce z naszego regionu. Dzieci zapoznały się z postacią Stanisława Hadyny - wielkiego twórcy, nauczyciela, kompozytora, „zbieracza” pieśni ludowych, dyrektora Zespołu Śląsk.  Dzieci słuchały  piosenek i pieśni tradycyjnych, obrzędowych, patriotycznych, codziennych.  W ramach zajęć uczniowie nauczyli się tańca trojaka - "Zasiali górale owies”, którego zatańczyli wspólnie w czasie Dnia Rodziny w szkole 14. 06.2022r. (Relacja: Dzień rodziny ) Muzyka górali beskidzkich towarzyszyła nam nie tylko w tańcach, ale  śpiewaliśmy i graliśmy także między innymi "Szumi jawor szumi", "Beskidzie Beskidzie", "Zasiali górale"… Dzieci przygotowały również instrumentację naszego hymnu Beskidów "Szumi Jawor Szumi" na dzwonkach. Dzieci na zakończenie roku przygotowali również współnie z zespołem Mali Malinczanie scenkę gwarową. Zajęcia będą rozwijane i kontynuowane w klasie 3.

Renata Jędrzejewska-Salánki

Data dodania: 2022-06-27 11:47:35