Spotkanie z policjantem - 3.10.2023 r.

We wtorek 3 października w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie przedszkolaków z funkcjonariuszem policji- aspirantem sztabowym Tomaszem Proboszem. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa oraz zapoznanie z zawodem policjanta. Gość przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, poinformował o konieczności zapinania pasów podczas jady samochodem i wyjaśnił zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Policjant zademonstrował dzieciom w jaki sposób należy się zachować podczas ataku psa i wezwać potrzebną pomoc- przypominając ważne numery alarmowe. Przypominał również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Dzieci z radością uczestniczyły w zajęciach i z chęcią odpowiadały na zadawane pytania. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się przedszkolakom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Data dodania: 2023-10-10 11:36:37
Data edycji: 2023-10-10 11:41:32