Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Wiśle

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

2 października na caÅ‚ym Å›wiecie obchodzono DzieÅ„ Tabliczki Mnożenia. Również w naszej szkole nie mogÅ‚o zabraknąć obchodów tego jakże ważnego Å›wiÄ™ta.
Już 1 października w ramach lekcji matematyki uczniowie klas 4-8 zagrali w grÄ™ zespoÅ‚owÄ… wymagajÄ…cÄ… sprytu, logicznego myÅ›lenia oraz znajomoÅ›ci tabliczki mnożenia– Escape Room.
Po odczytaniu listu zapisanego odbiciem lustrzanym od samego Walta Disneya uczestnicy zabawy zabrali siÄ™ za rozwiÄ…zywanie zagadek i odszyfrowanie kodów do kÅ‚ódek. Chociaż nie byÅ‚o Å‚atwo – wszystkim grupom udaÅ‚o siÄ™ rozwiÄ…zać wszystkie zadania. Gratulacje! Pokój zagadek okazaÅ‚ siÄ™ dla wiÄ™kszoÅ›ci Å›wietnÄ… zabawÄ… oraz przyniósÅ‚ wiele emocji. Jak widać matematyka to nie tylko nudne sÅ‚upki!

2 października uczniowie rozkodowywali dziaÅ‚ania z tabliczki mnożenia, aby otrzymać rysunek nawiÄ…zujÄ…cy do wczeÅ›niejszego dnia -  MyszkÄ™ Miki. ByÅ‚ to przedsmak czekajÄ…cego nas w nastÄ™pnym tygodniu MiÄ™dzynarodowego Tygodnia Kodowania.

Data dodania: 2020-10-06 09:56:37
Data edycji: 2022-08-09 21:50:36