Warsztaty ekologiczne w CEE - 10.05.2024 r.

10 maja przedszkolaki pojechały na zaproszenie Centrum Edukacji Ekologicznej na warsztaty ekologiczne. Starszaki dowiedziały się wiele o środowisku życia sów, ich zwyczajach, budowie i gatunkach, zwiedziły salę ekspozycyjną, w której przedstawiony został świat przyrody w różnych porach roku, a na zakończenie namalowały własne sówki na przygotowanych kamyczkach. Maluszki natomiast uczestniczyły w warsztatach o pszczołach. Filmowa pszczółka opowiedziała dzieciom, jakie pszczoły zamieszkują ul, jakie mają zadania i dlaczego pszczoły są tak ważne dla przyrody, ale i dla ludzi, a także kto zajmuje się pszczołami. Na zajeciach praktycznych każdy maluch samodzielnie wykonał woskową świecę a na zakończenie zwiedziliśmy pasiekę Pani Moniki, gdzie mogliśmy na żywo zobaczyć pracujące w ulu robotnice. Dziękujemy bardzo CEE za przygotowanie warsztatów, które są niesłychanie ważne w kształtowaniu proekologicznej postawy dzieci już od najmłodszych lat i uwrażliwianie ich na piękno otaczającej nas przyrody.

Data dodania: 2024-05-15 13:52:14
Data edycji: 2024-05-15 13:53:06