Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej - 21.06.2024 r.

W piątek 21 czerwca 2024r., dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych miały okazję spotkać się ze strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiśle Malince. Strażacy odwiedzili budynek przedszkolny, by opowiedzieć o tajnikach swojej pracy, ale także by rozstrzygnąć konkurs organizowany przez OSP w Wiśle Malince w związku ze 100-leciem jej działalności. Wszystkie dzieci, które zgłosiły swoją prace do konkursu otrzymały piękne dyplomy i nagrody, a tym dzieciom, które zajęły miejsca na podium szczególnie gratulujemy.
Następnie wszystkie grupy przedszkolne udały się do budynku Ochotniczej Straży Pożarnej. Tam przedszkolaki dowiedziały się o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków, która nie polega tyko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi, usuwaniu skutków wypadków samochodowych oraz wichur. Dzieci miały okazję zobaczyć specjalistyczne wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i ratunkowy oraz strój w jaki ubierają się strażacy do akcji. Dużą atrakcją była możliwość wejścia do kabiny wozu strażackiego, a także trzymanie węża gaśniczego, by choć przez chwilę poczuć się jak strażacy podczas akcji przeciwpożarowej. Wizyta w straży pożarnej to doskonała forma edukacyjnego uświadomienia dzieci o zasadach bezpieczeństwa oraz właściwego zachowania się w przypadku pożaru, wypadku i innych zagrożeń. Dziękujemy strażakom za miłe i pouczające spotkanie. Życzymy wszystkim dalszej efektywnej służby i skutecznej realizacji nawet najtrudniejszych zadań.

Data dodania: 2024-07-05 11:53:31
Data edycji: 2024-07-05 12:11:43