Zakończenie roku szkolnego - 24.06.2022 r.

24.06.2022r. uczniowie  Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Wiśle pożegnali rok szkolny 2021/2022. Zakończenie rozpoczęło się o godzinie 9.00. Na górnym korytarzu szkoły zebrali się uczniowie klas I-VIII, dzieci z zerówki, nauczyciele i rodzice.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Grażyna Staniek, która podsumowała krótko miniony rok i życzyła wszystkim udanego wypoczynku. Następnie Pani Dyrektor i wychowawcy klas wręczyli nagrody książkowe za świadectwa z wyróżnieniem, stypendia motywacyjne oraz nagrody za udział w konkursach dla najlepszych uczniów Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 2 w Wiśle.

Kolejnym punktem pożegnania roku był występ artystyczny. Rozpoczęła go klasa II, która pod kierunkiem wychowawczyni Małgorzaty Czajkowskiej przygotowała interpretację muzyczną hymnu „Szumi jawor” na dzwonkach. Następnie obejrzeliśmy scenkę gwarową przygotowaną przez panią Renatę Jędrzejewską – Salanki oraz zespół regionalny, którym kieruje. Mogliśmy też wysłuchać piosenki zawierającej wakacyjne rady i przestrogi oraz wiersza – w wykonaniu dzieci z klas drugiej i czwartej.
Na koniec uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas. Tam otrzymali świadectwa i pożegnali się życząc sobie wzajemnie udanego wypoczynku.

W tym czasie klasa ósma przygotowywała się do swojej uroczystości. O godzinie 11.00 absolwenci naszej szkoły, ich rodzice,  nauczyciele oraz pracownicy szkoły spotkali się w sali OSP w Malince. Na spotkaniu pojawił się także pan Sylwester Foltyn – Sekretarz Miasta.  Część oficjalną rozpoczęło pełne gratulacji i życzeń przemówienie Pani Dyrektor. Po niej życzenia składał także pan Sylwester Foltyn. Następnie ósmoklasiści odebrali swoje świadectwa i złożyli podpisy w Księdze Absolwentów. Po części oficjalnej przyszła chwila na występ artystyczny, który uczniowie przygotowali wraz ze swoją wychowawczynią Magdaleną Pilch. Po zakończeniu części artystycznej, ,,gdy emocje już opadły…’’, kilka słów do swoich wychowanków skierowała pani wychowawczyni, która pożegnała swoją klasę.
Razem z naszymi ósmoklasistami z murami szkoły żegna się także pani Maria Cieślar, która po wielu latach pracy w kuchni postanowiła przejść na emeryturę. Pożegnaliśmy ją odrobinę wcześniej, składając życzenia na specjalnie zwołanym w tym celu apelu. Pani Marii serdecznie dziękujemy za pyszne obiady, które przygotowywała dla nas przez te wszystkie lata! Życzymy zasłużonego wypoczynku i czasu na realizacje pasji.

Udanych i bezpiecznych wakacji!

Data dodania: 2022-07-04 08:58:28
Data edycji: 2022-08-09 10:57:10