Zawody sportowe - I półrocze

Pierwsze półrocze roku szkolnego 2023/2024 obfitowało w wiele zawodów sportowych. Nasi uczniowie dzielnie rywalizowali w każdej z dyscyplin, rozgrywanej w ramach Mistrzostw Dzieci i Młodzieży Szkolnego Związku Sportowego. Reprezentacja Malinki nie tylko rywalizowała na szczeblu gminnym, ale awansowała także do zawodów powiatowych.

We wrześniu młodsi uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dzieci, które odbyły się na kompleksie Jonidło. Podopieczni spisali się wspaniale, zajmując drugą lokatę zarówno wśród chłopców, jak i dziewcząt.

12 października w Miejskiej Bibliotece w Wiśle odbyły się Gminne Zawody Szachowe, w których udział wzięli reprezentanci SP1 Centrum oraz ZSP2 Malinka.  Szachiści zmagali się w 2 kategoriach wiekowych, rozgrywając 4 pojedynki każdy. Po wyrównanej walce w kategorii dzieci lepsi okazali się zawodnicy z Malinki. Centrum nie zostało jednak dłużne, wygrywając kategorię młodzieży. Już kilka dni później nasi szachiści wzięli udział w zawodach powiatowych w Skoczowie zajmując 6 lokatę w powiecie cieszyńskim.

30 października w Wiśle Czarnem odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców. W tegorocznych zawodach w piłce nożnej wzięło udział pięć drużyn z gminy. Każda ze szkół wystawiła swoją reprezentację.  Wspaniale spisali się uczniowie naszej szkoły ulegając tylko zawodnikom z Jawornika. Na kolejnych pozycjach: SP2 Czarne, ZSP1 Głębce oraz SP1 Centrum.

8 listopada w Jaworniku odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego Dzieci. Nasi najlepsi zawodnicy również tam pokazali swoje umiejętności, zajmując pierwsze miejsce w kategorii chłopców. Na trzecim stopniu podium uplasowały się uczennice klas 4-6. Kilka dni po zawodach gminnych uczniowie klasy 6 reprezentowali naszą szkołę na zawodach powiatowych w Chybiu. Po świetnych meczach zakończyli zmagania na 3 pozycji.

15 grudnia w Centrum odbyły się kolejne zmagania. Tym razem reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Młodzieży w Koszykówce gdzie uczennice klasy 7 i 8 zajęły 2 miejsce.

20 grudnia w tym samym miejscu na parkiecie spotkali się zawodnicy młodsi zmagając się w kategorii chłopców i dziewcząt. Po emocjonujących meczach reprezentanci i reprezentantki z Malinki zajęli 2 miejsce w swoich kategoriach.

Data dodania: 2024-01-12 10:05:30
Data edycji: 2024-01-12 10:07:31