''Zło dobrem zwyciężaj'' - warsztaty 14.09.2021 - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Wiśle

''Zło dobrem zwyciężaj'' - warsztaty 14.09.2021

W dniu 14 wrzeÅ›nia uczniowie klas VII i VIII brali udziaÅ‚ w warsztatach profilaktycznych „ZÅ‚o dobrem zwyciężaj” prowadzonych przez Pana WiesÅ‚awa BÅ‚aszkiewicza.
Wirtuoz perkusji - WiesÅ‚aw „Blacha” BÅ‚aszkiewicz jest czÅ‚owiekiem, który wierzy w cud życia i wiary, czÅ‚owiekiem, który wygraÅ‚ walkÄ™ z naÅ‚ogiem i nowotworem zÅ‚oÅ›liwym. Jest osobÄ…, której leży na sercu walka o nasze pokolenie, by wyzwolić go z jarzma naÅ‚ogów. Uczy szacunku do samego siebie, do rodziców, do nauczycieli i do kolegów. Pan BÅ‚aszkiewicz walczy o moralność mÅ‚odego pokolenia, bo dzisiejsze dzieciaki narażone sÄ… na wiele zagrożeÅ„, a nie majÄ… mechanizmów obronnych.
 Program posiadaÅ‚ kilka bloków tematycznych: przemoc i agresja wÅ›ród mÅ‚odzieży, cyberprzemoc, uzależnienia od alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy. PrzeciwstawiaÅ‚ siÄ™ również wulgaryzmom w jÄ™zyku mÅ‚odego czÅ‚owieka. Problem dopalaczy byÅ‚ szczególnie wyeksponowany przez artystÄ™, który ma na uwadze, że jest to bardzo niebezpieczna i czÄ™sto zakamuflowana forma uzależnienia. MÅ‚ody czÅ‚owiek jest narażony na namawianie przez sprzedawców i wprowadzany w bÅ‚Ä…d.
Program zmuszajÄ…cy do myÅ›lenia, z pewnoÅ›ciÄ… pozostawi niezatarty Å›lad w umysÅ‚ach naszych uczniów.

Data dodania: 2021-09-17 11:59:01
Data edycji: 2022-08-09 19:03:37