''Zło dobrem zwyciężaj'' - warsztaty 14.09.2021

W dniu 14 września uczniowie klas VII i VIII brali udział w warsztatach profilaktycznych „Zło dobrem zwyciężaj” prowadzonych przez Pana Wiesława Błaszkiewicza.
Wirtuoz perkusji - Wiesław „Blacha” Błaszkiewicz jest człowiekiem, który wierzy w cud życia i wiary, człowiekiem, który wygrał walkę z nałogiem i nowotworem złośliwym. Jest osobą, której leży na sercu walka o nasze pokolenie, by wyzwolić go z jarzma nałogów. Uczy szacunku do samego siebie, do rodziców, do nauczycieli i do kolegów. Pan Błaszkiewicz walczy o moralność młodego pokolenia, bo dzisiejsze dzieciaki narażone są na wiele zagrożeń, a nie mają mechanizmów obronnych.
 Program posiadał kilka bloków tematycznych: przemoc i agresja wśród młodzieży, cyberprzemoc, uzależnienia od alkoholu, papierosów, narkotyków i dopalaczy. Przeciwstawiał się również wulgaryzmom w języku młodego człowieka. Problem dopalaczy był szczególnie wyeksponowany przez artystę, który ma na uwadze, że jest to bardzo niebezpieczna i często zakamuflowana forma uzależnienia. Młody człowiek jest narażony na namawianie przez sprzedawców i wprowadzany w błąd.
Program zmuszający do myślenia, z pewnością pozostawi niezatarty ślad w umysłach naszych uczniów.

Data dodania: 2021-09-17 11:59:01
Data edycji: 2021-09-17 12:03:18