Listopad – miesiącem HISTORII SZKOŁY I SZKOLNICTWA W MALINCE

Miesiąc listopad chcemy poświęcić rocznicy naszej szkoły. Z okazji obchodzonego 150 - lecia szkolnictwa w Malince przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji dla naszych uczniów:

1. Pierwszą z nich jest szkolny konkurs plastyczny, w którym dzieci w dowolny sposób, dowolną techniką mogą przedstawić szkołę w Malince zarówno tę współczesną, jak i tę z czasów naszych dziadków, czy pradziadków. Szczegóły i regulamin konkursu znajdują się na stronie szkoły.
  2. Na lekcjach wychowawczych wspólnie z nauczycielami przypomnimy sobie historię naszej szkoły, wspominać będziemy ciekawe, śmieszne i niezwykłe wydarzenia szkolne.
  3. Trzecim wydarzeniem, w które chcielibyśmy zaangażować naszych uczniów, jak i ich dziadków, pradziadków jest przygotowanie krótkich nagrań audio na temat szkoły, do której chodzili nasi dziadkowie, jak wyglądała nauka 30, 50, a może i 100 lat temu.

Kilka przykładowych pytań, które chcielibyśmy zadać naszym seniorom:

•      Gdzie/do jakiej szkoły chodziłaś babciu/ chodziłeś dziadku?
    •      Jakich przedmiotów się uczyłaś/uczyłeś?
    •      Najciekawsze wspomnienie z czasów szkolnych?
    •      Zabawne wydarzenia zapamiętane z lat szkolnych?
    •      Trudności, wyzwania pamiętane z czasów nauki?
    •      Czym różniła się szkoła od tej współczesnej?
    •      Co chciałabyś babciu, dziadku przekazać kolejnym pokoleniom ?

Nagrane rozmowy, wspomnienia z czasów młodości będą najcenniejszą pamiątką dla przyszłych pokoleń. Serdecznie zapraszamy dziadków i pradziadków do udziału w naszym projekcie.

Nagrania prosimy przesłać przez what’s up do swoich wychowawców do 30 listopada.

4. Czwartym punktem jest zorganizowanie wystawy zdjęć, widokówek, dokumentów z historii szkolnictwa w Malince. Jeśli dysponujecie Państwo jakimikolwiek materiałami dotyczącymi tego tematu, prosimy o ich udostępnienie – przekazanie podpisanych materiałów wychowawcom do 30 listopada. Oryginały zostaną Państwu zwrócone.
  5. Jeśli sytuacja epidemiczna pozwoli, to chcieliśmy zorganizować na zakończenie naszych obchodów uroczysty apel dla naszych uczniów z krótkim występem szkolnego zespołu regionalnego i wręczeniem nagród dla zwycięzców konkursu „Szkoła downij a dzisio”.
Data dodania: 2021-11-03 14:46:04
Data edycji: 2022-08-09 16:12:46